DOLAR32,9489% 0.15
EURO35,2793% -0.27
STERLIN41,8150% 0.06
FRANG36,8350% -0.04
ALTIN2.460,64% -0,36
BITCOIN61.658,010.365

Enes Batur kazadan sonra cip aldı

Geçtiğimiz aylarda trafik kazası geçiren ve ölümden dönen YouTuber Enes Batur, önceki gün sevgilisi Ecenaz Üçer ve arkadaşlarıyla birlikte Nişantaşı’nda objektiflere takıldı. Kendisine bir milyon TL değerinde cip alan Batur, direksiyon başına geçtiği sırada emniyet kemerini takmayı ihmal etmedi

Yayınlanma Tarihi :
Enes Batur kazadan sonra cip aldı

Sık sık lüks otomobilleriyle gündeme gelen Enes Batur, geçtiğimiz akşam kız arkadaşı Ecenaz Üçer ve bir grup arkadaşıyla birlikte Nişantaşı’nda görüntülendi.

Geçirdiği kaza sonrası kendisine bir milyon TL değerinde yeni bir cip alan Batur, aracı ile ilk kez objektiflere yansıdı. 

22 yaşındaki Enes Batur’un otomobilini teslim aldığı valelere yüklü miktarda bahşiş vermesi dikkatlerden kaçmadı. 

 

Kaza sonrası daha dikkatli olmaya özen gösteren Batur, direksiyon başına geçtiği esnada emniyet kemerini takmayı ihmal etmedi. 

ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Enes Batur, kasım ayında Etiler’de trafik kazası geçirmişti. 

Batur, otomobilinin kontrolünü kaybeden Batur, ağaca çarptıktan sonra yol kenarında park halinde bulunan bir arabaya vurarak durabilmişti.

Enes Batur’un aracı kullanılmaz hale gelmişti.

KAZA ANINI ANLATTI

Kaza sonrası şok geçiren Batur, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak “Takla attığım sırada ‘Acaba ölecek miyim?’ diye düşündüm. Sağlıktan değerli hiçbir şey yok” demişti.

Batur şu ifadeleri kullandı:

Mesaj atan herkese çok teşekkür ediyorum. İlk defa böyle bir olay yaşadım. Korona atlattım ama şunu anladım; sağlıktan değerli, sevilmekten daha değerli hiçbir şey yok.

Zor günün geldiğinde yanında iyi dostlar barındırabilmek kadar değerli hiçbir şey yok. Şükür ki yine aranızdayım, sağlığım yerimde. Böyle bir kazadan hiçbir yara almadan kurtulabilmek çok ilginç. Neler yaşadığımı şimdi anlatacağım.

“TALİHSİZ BİR OLAY OLDU”

Kimsenin böyle bir şey yaşamasını istemem. Sevdiğim veya sevmediğim kimsenin başına gelmesin böyle bir olay. Aramın kötü olduğu insanlar bile güzel mesajlar attı, hepsine teşekkür ederim.

Olay şöyle oldu; sabah saat 10.30’da spora gitmek için yola çıktım. 11.00’de sporda olmam gerekiyordu. Yolumun bitmesine 3 dakika vardı ama talihsiz bir olay oldu.

Bir önceki gün alkol vs. hiçbir şey kullanmadım. Gözümü yoldan dahi ayırmadım. Ne telefon, ne de başka bir uğraşım yoktu. Tek baktığım yoldu.

“ÇARPTIĞIM ANI HATIRLAMIYORUM”

Kaza yapılacak bir yol da değildi aslında ama benim çarptığım yerde büyük bir ağaç var. Ağacın kökleri asfaltı delip, asfaltın altından yola sıçramıştı. Yoksa ben dümdüz o şeritte ilerliyordum.

Ağaca geldiğim anda arabanın tekerleri bir anda sola doğru çekti. Orada yol bozukluğu varmış. Çarptığım anı hatırlamıyorum. Kaza üç saniye sürüyor ama ben o anı hatırlamıyorum.

“ÖLECEK MİYİM?’ DİYE DÜŞÜNDÜM”

Bana 20-30 saniye gibi geldi. Araba yana yattığı an aklıma ilk, ‘Kaza yaptım ben, acaba ölecek miyim?’ sorusu geldi. Biliyorum çok ilginç geliyor ama beyin o kadar hızlı çalışıyor ki o anda ‘Ben ölecek miyim?’ diye kendime sordum.

Araba yere ters düştüğünde içimden bir ses ‘Hayır, ölmeyeceksin’ dedi. Çok ilginç anlardı. Ölmeyeceğimi hissettim o anda. Kaza sonrası öyle bir şok yaşadım ki anlatamam… ‘Nasıl kaza yaptım?’ oldum. İnsanlar bana ‘İyi misin?’ diye soruyorlar. Ben anlayamadım o anları. 

“ARABA HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL”

Yolun karşısına geçtim, oturdum. Arabaya baktım, tekerlik kopmuş, araba da darmadağın olmuş. Araba hiç önemli değil. Para, pul bunların önemi olmadığını anlıyorsun. Arabayı o halde görmek beni üzdü ama ‘Yaşıyorum ya!’ dedim kendime.

“ANTALYA’DAN UÇAĞA BİNİP, GELDİ”

Sonra arkadaşlarıma konum atıp, ‘Acil gelin’ dedim. Hepsi geldi. Baba yüreği midir nedir bilmiyorum ama kazadan hemen sonra babam aradı. Kaza yaptığımı bilmiyor ama…

‘Nasılsın oğlum, iyi misin?’ diye sordu. Ben şok oldum. ‘İyiyim baba’ dedim. Kaza yaptığımı ilk başta söyleyemedim sonra söyledim, fotoğrafları attım. Antalya’dan uçağa binip, geldi.

“YALNIZ KALAMIYORUM”

Kız arkadaşım ve arkadaşlarım geldi. Herkes küçük bir kaza yaptığımı düşünüyordu. Videoyu izleyince olayın ciddiyetini anladık. Kaza sonrası yalnız kalamıyorum, korkuyorum. Bunu da birlikte atlatacağız.

Öte yandan YouTuber, “Memlekete olumlu hiçbir faydası olmayan Enes Batur, memlekete faydalı bir ağaca çarparak, kaza yapmış. Ağaç için endişeliyiz” yorumunu yapan bir kişiye cevap vermişti.

DOĞUM TARİHİ KADAR FİDAN DİKECEK

Kendi doğum tarihi kadar fidan dikeceğini açıklayan Batur, şunları söylemişti:

Belki de ölümümle sonuçlanacak bir kazadan sonra bile böyle iğrenç yorum yapabilecek aciz arkadaşımız için 1998 fidan dikiyorum. Belki insanlıktan nasibini alır.

YORUM YAP