DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.187,92-1.183

Ravza Kavakçı Kan hakkında 28 Şubat’ı aratmayacak karar!

İstanbul Anadolu Adliyesi 58.Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın uğradığı hakaretler sonrası yapmış olduğu şikayete binaen bir dönemin güdümlü yargı kararlarını aratmayan nitelikte bir karara imza attı.

Yayınlanma Tarihi :
Ravza Kavakçı Kan hakkında 28 Şubat’ı aratmayacak karar!

Kavakçı’ya yöneltilen “yalloz” ve “köpek gibi havlayan” gibi sözler hakaret sayılmadığı gibi adeta iltifat olarak lanse edildi. Konuya sosyal medya hesabından tepki gösteren Kavakçı, ” Hakimin bir insana, hem de bir hemcinsine yapılmış olan bu açık ve çirkin hakaretleri neredeyse iltifatmış gibi değerlendirmesi, bir insanı hayvana benzetmenin hakaret olarak görülmesinin hayvana hakaret olacağını ifade etmesinin arkasındaki motivasyon ne olabilir?” ifadelerini kullandı.

 

İstanbul Anadolu Adliyesi 58.Asliye Ceza Mahkemesi, siyasi saiklerle hareket ederek İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı Kan hakkında “yalloz” ve “köpek gibi havlayan” şeklindeki ifadeleri hakaret saymadı. Mahkeme, bu ifadeleri hakaret saymadığı gibi bir de üzerine “iltifatmış” gibi güzelleme yaptı.

Ravza Kavakçı Kan, söz konusu karara ilişkin ifadeleri sosyal medya hesabından paylaşarak karara tepki gösterdi.

 

İŞTE O SKANDAL KARAR

Bu mücadeleye devam ederken Istanbul Anadolu Adliyesi 58.Asliye Ceza Mahkemesi’nin yapmış olduğumuz şikayete binaen bir dönemin güdümlü yargı kararlarını aratmayan nitelikteki ekte paylaştığım kararını okuyunca yaşadığım endişe ve üzüntüyü kelimelerle ifade etmek mümkün değil.

Hakimin bir insana, hem de bir hemcinsine yapılmış olan bu açık ve çirkin hakaretleri neredeyse iltifatmış gibi değerlendirmesi, bir insanı hayvana benzetmenin hakaret olarak görülmesinin hayvana hakaret olacağını ifade etmesinin arkasındaki motivasyon ne olabilir?

Ayrıca sanık bile özür dilemeye hazırken Hâkime Hanım adalet, hukuk ve temel sağduyudan uzak, insan onurunu çiğneyen bu karar ile insanı tekrar hakarete uğratıyor. Başörtüsü nefreti içeren ifadelerin kullanıldığı bu günlerde bu karar bazı endişelerimizi tekrar hatırlatıyor.Yapılan hakaretin içeriğini ayrıca yazarak değil, mahkeme kararındaki kısmının görüntüsünü üzülerek ekte tekrar paylaşıyorum. Bu karara karşı her türlü hukuki mücadeleye avukatlarımla birlikte sonuna kadar devam edeceğimizi tekraren kamuoyu ile paylaşmak isterim.