DOLAR32,9071% 0.25
EURO35,3873% 0.67
STERLIN41,7619% 0.41
FRANG36,8572% 0.39
ALTIN2.462,79% 0,49
BITCOIN61.187,37-4.844

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kayıhan Güven, hayatını kaybetti

İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Kayıhan Güven, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdi.

Yayınlanma Tarihi :
İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kayıhan Güven, hayatını kaybetti

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 68 yaşındaki Güven, 2011 yılından bu yana İletişim Fakültesinde görev yapıyordu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, Güven’in gerçek bir iletişim üstadı olduğunu ve onu unutmayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“2011 yılında adımını attığı İstanbul Aydın Üniversitesi ailesinde birçok ilke imza atan Kayıhan hocamız, 2012 yılında temelini attığı Göz dergisi ile iletişim öğrencilerinin gelişimine büyük katkı sağladı. O, Göz dergisi ile uygulamalı eğitimin ne denli etkili olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi.”

Açıklamada, Kayıhan Güven’in cenazesinin yarın öğle namazının ardından, ailesinin yaşadığı, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde toprağa verileceği ifade edildi.

KAYIHAN GÜVEN KİMDİR?
 
1952 Kahramanmaraş doğumlu olan Kayıhan Güven, sırasıyla İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre askeri hâkimlik yapan ve 1982 yılında Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi alanında yüksek lisans yapan Güven, 1980’li ve 1990’lı yıllarda Cumhuriyet gazetesinde aktif gazetecilik yaptı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak akademik hayatına başlayan Güven, Yeditepe, İstanbul Ticaret, Marmara ve Galatasaray Üniversitelerinde görev yaptı.
 
Bu süreçte İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama gazetesi İletim’i, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Ajansı MİHA’yı, yine bu birimin yayın organı MİHABER’i, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama yayını Yeditepe Postası’nı, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama yayını İtalik’i, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama birimi İstanbul Aydın Haber Ajansı’nı (İAHA) ve bu birimin yayın organı GÖZ dergisini kurdu. Marmara Üniversitesi’nde üç defa “Yılın Hocası” ödülüne layık görülen Güven, ayrıca öğrencileriyle birlikte 30’a yakın fotoğraf sergisine ve birçok kitaba imza attı.