Sibirya’da -40 derecede kahvaltı! « MedyaPress

22 Mayıs 2022 - 01:23

Sibirya’da -40 derecede kahvaltı!

Dünyanın en soğuk bölgelerinden olan Sibirya, her sene olduğu gibi bu sene de dondu. ABD’li gazeteci Alec Luhn, Sibirya’nın ne kadar soğuk olduğunu gözler önüne sermek için yumurta ve noodle fotoğrafı paylaştı. -40 derecede hazırlanan ‘kahvaltı’ fotoğrafı ilgi gördü…

Sibirya’da -40 derecede kahvaltı!
Son Güncelleme :

02 Ocak 2021 - 12:45

Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı ve Türkiye genelinde yaşanan kuraklık ülkeyi olumsuz etkiledi.
Türkiye’ye kış gelmemesi nedeniyle pek çok kayak merkezi, yapay karla beyaza döndü… Verimli su kaynaklarımız ise kurudu. Dünyanın en soğuk bölgelerinden olan Sibirya ise her sene olduğu gibi bu sene de dondu. 

Rusya’da yaşayan ABD’li gazeteci Alec Luhn, ülkedeki bazı bölgelerin ne kadar soğuk olduğunu gözler önüne sermek için yumurta ve noodle fotoğrafı paylaştı. “Hava sıcaklığının -40 derece olduğu Novosibirsk’te kahvaltı…” notuyla paylaşılan kare ilgi görmeyi başardı. Fotoğraf, Sibirya Federal Bölgesi’nin başkenti en kalabalık üçüncü kenti durumunda olan Novosibirsk’te sert geçen kışı özetledi. Bunun üzerine sosyal medyada Sibirya’dan kareler paylaşıldı… 

Sibirya’da kış geldiğinde köpekleri de giydirmek gerekiyor.

Sibirya’da hava o kadar soğuk oluyor ki dışarıda duranların kaş ve kirpikleri donuyor.

Ayrıca -40 derecede kıyafetler de kurumadan donuyor…

-37 derecede kar güzelliği.

Baykal Gölü’nün yakınındaki donmuş ağaçlar doyumsuz manzaralar sunuyor.

-43 derece sıcaklıkta yürüyüş keyfi!

Yine Novosibirsk’te çekilen bir kare… Hava sıcaklığı fotoğraf çekildiğinde -42 dereceymiş.

Bir internet kullanıcısı hava durumunu “Şu an hava ılınmaya başlıyor fakat birkaç gece önce -45 dereceyi gördük. Fotoğraf baldızıma ait” cümleleriyle özetliyor.

Novodibirsk’te -45 derecede kış büyüsü…

Sibirya’dan paylaşılan diğer kareler ise şöyle!