SON DAKİKA

WhatsApp Android için iki önemli özellik!

Bu haber 06 Aralık 2018 - 17:26 'de eklendi ve 4 kez görüntülendi.

WhatsApp Android için her geçen gün kullanıcılara yeni özellikler sunulmaya devam ediyor. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte, Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak önemli özellikler gün yüzüne çıkartıldı.

Hatırlayacağınız üzere WhatsApp Android kullanıcıları için geçtiğimiz haftalarda yayınlamış olduğu beta sürümü ile birlikte çoklu bağlantı paylaşma özelliğini kullanıma sunmuştu.

WABetaInfo tarafınca aktarılan bilgiler doğrultusunda anlık mesajlaşma uygulamasının Android sürümü için, çoklu dosya ve metin paylaşımı özelliğini test ediyor.

Yine çoklu bağlantı paylaşma özelliği ile benzer mantıkta çalışan bu iki özellik ile birlikte, popüler mesajlaşma uygulaması kullanıcılarına nefes aldırmayı hedefliyor.

Söz konusu bu özelliğin kullanımın oldukça basit olduğunu da belirtelim. Bu özellik sayesinde Android kullanıcıları artık üçüncü taraf uygulamalar üzerindeki metinleri birden fazla kullanıcıyı seçip gönderebilecek. Bunun haricinde ise telefonunuzda yer alan dosyaları da aynı çoklu paylaşım özelliği üzerinden gönderebileceğinizi de özellikle belirtelim.

WhatsApp Android Grup Sohbeti için arama kısayolu eklendi!

Hatırlayacağınız üzere daha bundan birkaç hafta önce paylaşmış olduğumuz haber ile birlikte Android Grup Sohbetleri için yeni görüntülü konuşma özelliğini test ettiğini duyurmuştuk.

Bu özellik ile birlikte WhatsApp Android  gruplarında sağ en üst köşede artık bir arama kısayolu eklenecekti. Bu kısayol sayesinde bir şekilde arkadaşlarınız ile grup şeklinde görüntülü sohbetler başlatabileceğinizi belirtmiştik.

Şimdi ise söz konusu bu özelliğini yavaş yavaş beta programına dahil olan kullanıcılara dağıtan popüler mesajlaşma uygulaması kullanıcılara her geçen gün yeni bir özellik sunmaya devam ediyor.

Çıkartmalar için arama aracı da kullanıma sunuldu!

Söz konusu beta güncellemesi ile birlikte bir yeni özellik ise uygulamadaki çıkartmalara geldi. Aynı şekilde önceden test ettiği bu özelliği beta programına kayıtlı olan kullanıcılar için kullanıma sunuldu.

Finally some improvements — New GIF search UI + Stickers search feature.
[AVAILABLE IN FUTURE] pic.twitter.com/F72vMn89ox

— WABetaInfo (@WABetaInfo) November 30, 2018

WhatsApp Android Beta programına nasıl kayıt olunur?

Son olarak ise Android kullanıcıları için kullanıma sunulan söz konusu bu özellikler, yakın zaman içerisinde iOS içinde kullanıma sunulacağı da müjdeledi. Şimdilik ön izleme özelliği Android Beta programına kayıtlı olan kullanıcılar için kullanıma sunulmuş durumda. Sizde WhatsApp’ın yeniliklerinden önceden haberdar olamak istiyorsanız, buraya tıklayarak Beta programına kayıt olabilirsiniz.

Not: Uygulamanın Beta sürümünde bazı çökmeler ve hatalar meydana gelebilir. Bu yüzden kararlı sürümü kullanmak daha sağlıklı olacaktır.