SON DAKİKA

NASA’dan dikkat çeken Turuncu Dünya paylaşımı!

Bu haber 07 Kasım 2018 - 14:49 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

NASA geçtiğimiz saatlerde Dünya’nın uzaydan çekilmiş olan yeni fotoğraflarını paylaştı. Paylaşılan bu fotoğraf karelerinin arasında yer alan Turuncu Dünya fotoğrafı ise sosyal medyada da oldukça konuşulan konular arasında girmiş durumda.

NASA ve ESA tarafından paylaşılan Turuncu Dünya paylaşımı , sosyal medya üzerinden bir hayli tartışıldı. Söz konusu Turuncu Dünya hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi, Dünya’nın turuncu renge bürünmesinin en büyük nedenini, ultraviyoleden güç alan moleküller olarak gösterdi. Kısacası bu moleküler gezegenimizin renginin turuncuya bürünmesine neden oluyor.

Bunun haricinde ise Twitter ve Instagram hesaplarından birbirinden harika fotoğraflar paylaşan Uzay Dairesi ve ESA, Dünya’nın uzaydan görünen yeni fotoğraflarını da paylaştı.

Uluslararası Uzay İstasyonu‘nda görev alan Scott Kelly,  farklı açıklardan çekmiş olduğu fotoğraflar ile birlikte adeta, görsel bir şöleni bizlere sunuyor.

Mart ayından beri uzayda olan Scott Kelly, bildiğiniz üzere önemli bir deneyin parçası olarak görev yapıyor. Açıklanan bilgilere göre Uzay Dairesi yapmış olduğu deney sonucunda, Kelly’nin dünyaya döndükten sonra ikiz kardeşi ile arasındaki fiziksel farklıklar analiz edilecek.

Böylece uzayın insanlar üzerinde nasıl bir etkisi olduğu da yapılacak olan çeşitli analizlerde gözler önüne serilecek. Son olarak ise yukarıdaki kaydırmalı görsellerden Dünya’nın uzaydan çekilmiş olan yeni görüntülerini inceleyebilirsiniz.