Galatasaray Spor Kulübü 38. başkanını seçmek için bugün sandığa gitti. Sarı-kırmızılı ekipte başkanlık için 5 aday yarışırken oy verme işlemi saat 15:00’da sona erdi. Sandıklar salona gelerek oy sayımı başladı. Galatasaray Spor Kulübü, başkanlık seçiminde toplam 30 sandıkta 4731 oy kullanıldığını açıkladı.
İŞTE SONUÇLAR (GÜNCELLENMEKTEDİR)
İlk 10 sandık sonrası toplam oy:
Eşref Hamamcıoğlu: 610
Burak Elmas: 378
Metin Öztürk: 313
Yiğit Şardan: 171
İbrahim Özdemir: 41
1. Sandık Sonucu:
Eşref Hamamcıoğlu: 48
Metin Öztürk: 32
Burak Elmas: 27
Yiğit Şardan:16
İbrahim Özdemir: 5
2. Sandık Sonucu:
Eşref Hamamcıoğlu: 72
Metin Öztürk: 46
Burak Elmas: 36
Yiğit Şardan: 12
İbrahim Özdemir: 4
3. Sandık Sonucu:
Eşref Hamamcıoğlu: 70
Metin Öztürk: 38
Burak Elmas: 34
Yiğit Şardan: 12
İbrahim Özdemir: 4
4. Sandık Sonucu:
Burak Elmas: 38
Eşref Hamamcıoğlu: 47
İbrahim Özdemir: 9
Metin Öztürk: 29
Yiğit Şardan: 18
5. Sandık Sonucu:
Burak Elmas: 36
Eşref Hamamcıoğlu: 65
Yiğit Şardan: 21
Metin Öztürk: 35
İbrahim Özdemir: 2
6. Sandık Sonucu:
Metin Öztürk: 31
İbrahim Özdemir: 4
Burak Elmas: 36
Eşref Hamamcıoğlu: 54
Yiğit Şardan: 27
7. Sandık Sonucu:
Burak Elmas: 45
Eşref Hamamcıoğlu: 66
Yiğit Şardan: 14
Metin Öztürk: 26
İbrahim Özdemir: 0
8. Sandık Sonucu:
Eşref Hamamcıoğlu: 68
Burak Elmas: 34
Metin Öztürk: 28
Yiğit Şardan: 18
İbrahim Özdemir: 2
9. Sandık Sonucu:
Metin Öztürk: 21
İbrahim Özdemir: 7
Eşref Hamamcıoğlu: 56
Burak Elmas: 47
Yiğit Şardan: 23
10. Sandık Sonucu:
Metin Öztürk: 25
İbrahim Özdemir: 4
Eşref Hamamcıoğlu: 59
Burak Elmas: 44
Yiğit Şardan: 7
Kazanan 38. başkan olacak
Bugünkü genel kurulda rakiplerini geride bırakacak aday, sarı-kırmızılı kulübün 38. başkanı olacak.
1905 yılında kurulan ve ilk başkanlığını Ali Sami Yen’in yaptığı sarı-kırmızılılarda geride kalan 116 yılda 37 başkan görev aldı.
Başkan adaylarının yönetim kurulu asil ve yedek listeleri şöyle:
Metin Öztürk:
Asil: Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı.
Yedek: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu.
İbrahim Özdemir:
Asil: Mustafa Torok Tanrıyar, Mustafa Keten, Hilmi Develi, Volkan Vural, Cemal Sedat Dayıoğlu, Murat Atay, Selim Demir, Banu Kavak, Ali Fatinoğlu, Tamer Koldaş.
Yedek: Tunç Üner, Reyhan Çelik, Emre Eti, Cenk Gönenç, Deniz İsmail Aras.
Eşref Hamamcıoğlu:
Asil: Osman Kocaman, Tuncer Hunca, Hayri Gürkan Eliçin, Ahmet Arif Bağlıca, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Cenk Nuri Soyer, Cevat Genç, Ahmet Yavuz, Ecem Tezel Aldanmaz.
Yedek: Mehmet Emre Mısırlı, Emin Tan Bilge, Murat Karaman, Şükran Pelin Öztekin, Yusuf Mutlu Yıldız.
Burak Elmas:
Asil: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.
Yedek: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.
Yiğit Şardan:
Asil: Özcan Çetin Soy, Abdurrahim Albayrak, Murat Yalçındağ, Ahmet Aslan, Mete Serkan Sevim, Ömer Mafa, Dorukhan Acar, Begüm Özkan, Murat Özkaya, Murat Erkul.
Yedek: Esen Sirel Ongun, Levent Karadeniz, Abdullah Günhan Aksoy, Kerim Polat, Hamit Karasu.