MedyaPress

“Olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak YSK’ye gideceğiz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ye gideceğiz” dedi.

“Olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak YSK’ye gideceğiz”
5
12 Nisan 2019 - 15:11

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,  Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul’da tüm oyların sayılmasını reddetmesine  ilişkin, olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ye gideceklerini  bildirdi.

Yavuz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “YSK, İstanbul’da tüm  oyların sayılması talebimizi reddetmiştir. Bunca usulsüzlük ortadayken böyle bir  karar verilmesi anlaşılır gibi değildir. Şimdi, olağanüstü itiraz yöntemini  kullanarak bir kez daha YSK’ye gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

“DİYORUZ Kİ SANDIK BAŞINDA BİR ŞEYLER OLDU…”

Ali İhsan Yavuz A Haber yayınında da önemli bilgileri paylaştı. Yavuz’un açıklamalarının satır başları şöyle:Her şey bu kadar netken talebin YSK tarafındn kabul edilmemesini anlamış değiliz. Hukuki yolları sonuna kadar deneyeceğiz. Seçimin sonucuna tesir edecek çok net veri var ortada. Elbette seçmen listeleri kesinleşmiştir ama burada organize bir suç var.

Bir takım hileli yollar ile sahtekarlıklarla seçmen kaydırması yapılmış dedik ve bunu belgeler ile ortaya koyduk. Bu sayı az değil. Bu sayı belki 10 binlerle ifade edilir. Bunu dikkate almamak doğru değil. Bunun altında bir şeyler arıyoruz.
5 bin kişinin bu şekilde görevlendirilmiş olduğunu gördük. Diyoruz ki sandık başında bir şeyler oldu, yapılmaması gereken bir liste yapıldı, göreve verilmemesi gereken kişilere görev verildi. YSK nezdinde olağanüstü itiraz yoluna gitmiş olacağız.

“UMARIM Kİ YSK, CHP’NİN ÇIKIŞLARINDAN ETKİLENMEMİŞ OLSUN”

CHP’nin yetkilileri bir takım çıkışlarda bulundu umuyorum ki YSK bu çıkışlardan etkilenmiş olmasın. Bu çıkışlardan etkilenmemiş olduğunu düşünmek istiyorum. Daha hiçbir şey bitmedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.