SON DAKİKA

Mansur Yavaş mazbatasını aldı

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP adayı Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.

Bu haber 12 Nisan 2019 - 15:13 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi.

Yavaş, eşi Nursen Yavaş, TBMM Başkanvekili Levent Gök, Çankaya  Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve CHP  İl Başkanı Rıfkı Güvener ile geldiği Ankara Adliyesinde İl Seçim Kurulundan  mazbatasını aldı.

Adliye çıkışında açıklama yapan Yavaş, Ankaralıların kendisini 5  yıllığına görevlendirdiğini belirterek, Ankara’yı huzur ve bereketin başkenti  yapacağını söyledi.

“Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği başkenti, gelişmiş ülkelerin  başkentleriyle yarışır bir Ankara’yı hep birlikte başaracağız.” diyen Yavaş,  yaşayanların Ankara’dan daha fazla keyif alacağını ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Seçim bitti, seçimde  olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet, garez yok. Ne çalışanlar açısından ne  de oy vermeyenler açısından Ankara’da bir ayrım söz konusu değildir. Bundan sonra  Ankara’daki herkesi kucaklayarak eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışacağız.  Hizmetlerimiz esnasında adalet ve liyakat ön planda olacaktır. İnşallah sonuçta  da başarılı olacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Açıklamalarının ardından mazbata ile basın mensuplarına poz veren  Yavaş, “Darısı İstanbul için olsun.” dedi.

GÖREVİ BÖYLE DEVRALDI

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP adayı Mansur Yavaş, görevi Mustafa Tuna’dan devraldı.

Mustafa Tuna’nın konuşması şu şekilde:

Hayırlı uğurlu olsun. Güzel hizmetlere vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum. Tekrar hayırlı uğurlu olsun.

Mansur Yavaş sözlerine şu şekilde devam etti:

Çok teşekkürler sayın başkanım. Sayın Başkanım biz sizi Sincan’dan beri takip ediyoruz. Gerek mali disiplin yoluyla gerekse yaptığınız hizmetlerin farkındayız. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra çok güzel hizmetler yaptınız. Sizleri örnek alacağız. Adaletli davrandı, bunu bütün kamuoyu ile ilgili izledik. İnşallah bundan sonra da kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Kendisinden devir almaktan da ayrıca çok çok mutluyum.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş devir teslim töreni sonrasında, ”Şu an itibariyle göreve başlamış bulunuyoruz. Bundan sonra gece gündüz demeden ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bugünkü programın içerisinde 15.30’da Anıtkabir’i ziyaret edeceğiz. Oradan yürüyerek belediyeye geleceğiz. Burada bir konuşma, tören yapacağız.

İnşallah yarın sabahtan itibaren de işimizin başında olacağız. Mesai arkadaşlarımın hiçbirinin tedirgin olmasına gerek yok. Bundan sonra aynı şekilde kimseyi ötekileştirmeden bütün Ankara’yı kucaklayarak, oy versin vermesin bugünden itibaren herkesin belediye başkanı oluyoruz.” dedi.