MedyaPress

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki heyetle Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir özel defterini imzalayan Kılıçdaroğlu deftere, “CHP, ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığı ile ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir. Bu kararlılığın verdiği güçle Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kuruluşunun 100. yılında karşınıza Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış kadrolar olarak çıkacağız.” yazdı.

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü
0
Eklenme: 09 Eylül 2019-16:38 | Güncelleme: 09 Eylül 2019-17:08

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 96.  kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki heyetle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Kılıçdaroğlu  başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  mozolesine geldi.

Kılıçdaroğlu’nun kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi  mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel  Defteri’ne şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, silah arkadaşlarınızla birlikte  19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığınız Milli Mücadele’nin ve sizin  kararınızla partimizin ilk kurultayı olarak da kabul ettiğimiz Sivas Kongresi’nin  100. yıl dönümlerini gururla kutladık. Bugün ise 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası  adıyla kurduğunuz partimizin 96. yıldönümü nedeniyle huzurunuzdayız. CHP,  ulusumuzun birliğine ve bütünlüğüne, vatanımızın bağımsızlığı ile ‘Hakimiyet  kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine kararlılıkla bağlı olanların partisidir.  Bu kararlılığın verdiği güçle ifade etmek isterim ki ‘iki büyük eserim’ olarak  nitelendirdiğiniz Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kuruluşunun 100. yılında  karşınıza Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış kadrolar olarak çıkacağız.  Kimseyi ötekileştirmeyen, tüm yurttaşlarımızı kucaklayan, demokrasi ve adalet  mücadelemiz ilke ve devrimlerinizin yol göstericiliğinde hedefine ulaşacak. Bu  düşüncelerle size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm CHP’lilere,  demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor,  aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhun şad olsun.”

Kılıçdaroğlu buradan ayrıldıktan sonra beraberindeki heyetle, mozoleye  çıkan merdivenin önünde fotoğraf çektirdi.

İkinci ziyaret İnönü’ye

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı  İsmet İnönü’nün kabrine de çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Bunun ardından Anıtkabir Komutanlığını da ziyaret eden Kılıçdaroğlu,  Komutan Albay Hakan Osman Sert ile görüştü.

Kılıçdaroğlu, Anıtkabir’den ayrılırken vatandaşlarla sohbet edip,  fotoğraf çektirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.