MedyaPress

29 büyükşehir belediye başkanı Beştepe’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de 29 büyükşehir belediye başkanına hitap etti.

29 büyükşehir belediye başkanı Beştepe’de
0
Eklenme: 11 Eylül 2019-14:04 | Güncelleme: 11 Eylül 2019-17:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

31 Mart seçimlerinde elde ettiğimiz başarılardan ötürü her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Türkiye’ye karşı eleştirilere verilecek en büyük cevabımız bu özgürlük tablosudur.

Seçimde aldığınız başarıdan dolayı hepinizi kutluyorum. Tüm bakanlar sorularınıza cevap vermek için buradalar. Tüm belediye başkanlarımıza aynı samimiyet ve hüsnüniyet ile yaklaşıyoruz. Farklı siyasi görüşlere sahip olabiliriz ama çıkarları için birlik olma erdemini göstereceğimize inanıyorum.

Ülkemizin birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu bir dönemde buradaki fotoğrafı çok önemsiyorum. Nüfusumuzun dörtte üçü 30 büyükşehirde yaşıyor. Sizler büyük bir sorumluluğun altına girdiniz.

Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanında partisine bakmadık.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile devletin başı ve yürütmenin temsilcisiyiz.

Siyasi çekişmeler geçici, hizmetler kalıcı olduğu gerçeğini unutmadık.

Parti ayrımı yapmaksızın büyükşehir belediyelerimizin durumlarını yakından izliyorum. 30 büyükşehrimiz başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımızın tespitleriyle sorunların üstesinden gelebiliriz. Sorunların çözümü için kanun değişikliği gerekenleri Meclis’te kararname gerektiren konuları Cumhurbaşkanlığı’nda görüşebiliriz.

Ülkenin milli menfaatleri söz konusu olduğunda toplumun farklı kesimlerini aynı ortak noktada buluşturmak için gayret gösterdik. Hepimizin bulunduğu yer polemik değil eser üretme makamlarıdır. Göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecektir. Toplantının demokratik uzlaşmanın ilk adımı olmasını temenni ediyorum.

Eser vermeden yapılan siyaset vakit kaybettirmekten, enerjiyi hesap etmekten başka işe yaramaz.

Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Kapının önüne konulan insanların ah üzerinde hizmet bina edilemez. Biz İstanbul Belediyesi’ne geldiğimizde kimseyi aşından etmedik.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.