SON DAKİKA

İki kapağın arasındaki sonsuz evren

Deneyimli gazeteci Mustafa K. Erdemol, kitap okuma serüveni boyunca tuttuğu notları bir araya getirdi ve Kitap Kokusu’nda buluşturdu. Kitap, Can Yayınları etiketiyle okurlarla buluştu.

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 17:32 'de eklendi ve 3 kez görüntülendi.

Deneyimli gazeteci Mustafa Kemal Erdemol, koyu bir okuma tutkusuyla her fırsatta kitapların dünyasına eğilmiş. İyi okur olmanın peşinde, yıllar boyunca tuttuğu notların, biriktirdiği tarihî anekdotların, bizzat kendi tatlı hatıralarının kendine has karışımlarından mürekkep denemeler yer alıyor Kitap Kokusu’nda. Bir nevi kırkambar: Türk ve dünya tarihinden, Doğu ve Batı kültüründen, zamanın farklı noktalarından hepimizin aşina olduğu ya da bazılarımızı şaşırtacak pek çok detay akıp gidiyor sayfalarda. Anlık bir kokunun cezbettiği, aşçıları olduğu kadar oburları da doyuracak, mutlu edecek bir kitap.


Yazılı kâğıdın neden güzel koktuğunu, o kâğıdı koklamış olmanın bana neden zevk verdiğini hâlâ bilmiyorum. Ama bunun bir bağımlılık olduğunu kabul ediyorum. Matbaa, mürekkep, kâğıt kokusunu sevmenin ne olduğunu herkes anlamayabilir.