SON DAKİKA

Yargıtay’da 3 dairenin yeni başkanları seçildi

Yargıtay’da, üç dairede başkanlarının yaş haddinden  emekliye ayrılması nedeniyle başkanlık seçimi yapıldı.

Bu haber 17 Ocak 2019 - 16:46 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca yapılan seçim sonucunda, 1. Ceza  Dairesi Başkanlığına Ali Altınkaya, 3. Ceza Dairesi Başkanlığına Osman Atalay,  15. Ceza Dairesi Başkanlığına Sami Öztürk seçildi.

 -Özgeçmişler

– Ali Altınkaya, 1956’da Kayseri’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk  Fakültesi’nden 1981’de mezun olan Altınkaya, Kayseri hakim adayı olarak mesleğe  başladı. Sırasıyla Eskişehir, Gerger, Hassa, Gülyalı hakimliği, Sakarya ve Ankara  Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Altınkaya, 15 Aralık  2014’te Yargıtay üyeliğine seçildi. Altınkaya, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca  yapılan seçimle Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanlığına getirildi.

 – Osman Atalay, 1967’de Konya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk  Fakültesi’nden 1990’da mezun olan Atalay, Konya hakim adayı olarak mesleğe  başladı. Sırasıyla Nizip, Kadışehri, Eflani, Kahramanmaraş ve Ankara Cumhuriyet  Savcılığı görevlerinde bulunan Atalay, 22 Aralık 2011’de Yargıtay üyeliğine  seçildi. “İnfaz Hukuk ve İlamların İnfazı” adlı kitabı ve çeşitli hukuk  dergilerinden yayımlanan çok sayıda makalesi bulunan Atalay, Yargıtay Büyük Genel  Kurulunca yapılan seçimle Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanlığına seçildi.

 – Sami Öztürk, 1965’te Safranbolu’da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk  Fakültesi’nden 1987’de mezun olan Öztürk, Karabük hakim adayı olarak mesleğe  başladı. Sırasıyla Tufanbeyli, Aydıntepe, Ilgaz ve Denizli Hakimliği görevlerinde  bulunan Öztürk, 24 Şubat 2011’de Yargıtay üyeliğine seçildi. Öztürk, Yargıtay  Büyük Genel Kurulunca 15. Ceza Dairesi Başkanlığına getirildi.