MEB Duyurdu: AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ertelendi! 2021 açık öğretim kayıt yenileme tarihleri « MedyaPress

22 Mayıs 2022 - 02:01

MEB Duyurdu: AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ertelendi! 2021 açık öğretim kayıt yenileme tarihleri

Açık öğretim lisesi ve ortaokulu kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihleri araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Açık Öğretim ortaokulu ve lise sınavlarının ertelenmesinin ardından AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri de ertelendi. MEB akademik takvimine göre 4 Ocak’ta başlaması planlanan AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme dönemine dair açıklama geldi! 2021 AÖL kayıt yenileme ve yeni kayıt ne zaman yapılacak?

MEB Duyurdu: AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ertelendi! 2021 açık öğretim kayıt yenileme tarihleri
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 12:40

Örgün öğretime ulaşamayan ya da örgün öğretim görmek istemeyen, bu sebeple de eğitime açık öğretim programı üzerinden devam eden milyonlarca öğrenci kayıt yenileme tarihlerini araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre, 4 Ocak’ta başlayıp 31 Ocak 2021’de sona ermesi beklenen Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ve yeni kayıt süreci ertelendi. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği 2021 AÖL kayıt yenileme ve yeni kayıt ne zaman yapılacak?

AÖL KAYIT YENİLEME ERTELENDİ

MEB resmi internet sitesinde yer alan açıklamada “2020 / 2. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri belirlenerek en kısa sürede paylaşılacaktır.Açık Öğretim Lisesi ile ilgili tüm bildirimler için web sitemizi takip etmeniz önemle rica olunur. Resmi kaynaklar haricinde yapılan bilgi ve belge paylaşımlarına itibar etmeyiniz!” denildi.

2021 AÖL KAYIT YENİLEME VE YENİ KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, Covid-19 salgını sebebiyle 5 ve 6 Aralık’ta yapılacak açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavlarını erteleme kararı almıştı. MEB’den bir erteleme kararı da yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için geldi. MEB, AÖL kayıt yenileme için belirlenen yeni tarihleri internet sitesi üzerinden yayınlayacak.