Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Yasaklar için 15 gün süre tanındı! « MedyaPress

30 Kasım 2020 - 14:28

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Yasaklar için 15 gün süre tanındı!

Hafta sonu yeniden sokağa çıkma yasağı gelebilir. Tüm dünyada ve Türkiye’de artan Koronavirüs vaka sayısı yeniden sokağa çıkma yasağı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için belirli saatler aralığında sokağa çıkma yasağı kararını gündeme taşıdı. Son karar için ise 15 gün süre tanındı…

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geliyor mu? Yasaklar için 15 gün süre tanındı!
Son Güncelleme :

21 Ekim 2020 - 10:13

Dünyada ve Türkiye’de artış gösteren Koronavirüs vaka sayıları sonrası normalleşme süreci öncesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulamasına adım adım dönüş yapılması gündeme gelmeye başladı. Avrupa şimdiden gözlemlenen günlük vaka artışı sonrası yasakları yeniden devreye soktu. Türkiye’de ise kademeli yasakların yeniden gündeme alınması için 15 gün süre verildi. 

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR!

Her geçen gün artan günlük Koronavürüs vaka artışına karşın hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması ve belirli yaş üstü vatandaşlar için belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulaması yeniden gelebilir. Bu uygulamaların yeniden gündeme alınabilmesi için önümüzdeki 15 günlük kritik süre takip edilecek.

içişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile denetimler daha da sıklaştırılacak. Özellikle son dönemlerde restoran ve kafelerde kurallara yeterince uymadığına ilişkin saptamalar yetkililerin yeniden harekete geçmesine neden oldu.

Okulların açılması ile birlikte yeniden dışarı çıkan öğrencilerin Koronavirüs vaka artışına nasıl bir etki edeceği yakından takip altına alındı. Etkinin ise iki hafta içerisinde ortaya çıkması bekleniyor. Bu süreçte okulların vaka sayılarına etki durumuna göre yetkililer tarafından yeni önlemler alınacağı belirtildi.