FETÖ’den yargılanan yazar Erdoğan ve Bahçeli’den özür diledi « MedyaPress

20 Ağustos 2022 - 03:20
Pet Shop tünel kedi oyuncakları peluş kedi oyuncakları ödül hazneli kedi oyuncakları plastik kedi oyuncakları kedi çiğneme oyuncakları olta kedi oyuncakları kedi seyahat kapları hazneli kedi kapları plastik kedi kapları kedi gezdirme tasması kedi tırmalama tahtası ağacı kulesi kedi banyo ürünleri seramik kedi kapları otomatik kedi kapları ince taneli kedi kumu tester mama kampanyalı kedi konserveleri kedi bakım ürünleri plastik kaucuk oyuncaklar köpek kedi traş makinesi kedi biberonu kedi tuvaleti kalın taneli kedi kumu diş ipi köpek oyuncakları köpek havlama önleyici köpek gezdirme tasması metal köpek kapları seramik köpek kapları köpek seyahat kapları plastik köpek kapları otomatik köpek kapları köpek aksesuarları köpek eklem kas sağlığı ürünleri köpek vitamin ürünleri köpek parazit kene ürünleri köpek kulak sağlığı ürünleri köpek göz sağlığı ürünleri köpek sağlık ürünleri köpek deri tüy bakım ürünleri köpek şampuanları yavru köpek bakım ürünleri köpek bakım ürünleri stick köpek ödülleri doğal et köpek ödülleri kurutulmuş köpek ödülleri köpek bisküvileri köpek kemikleri kampanyalı köpek konservesi yaşlı köpek konservesi yetişkin köpek konservesi konserve yaş köpek maması kampanyalı köpek maması kedi tuvalet eğitim ürünleri kedi çiğneme önleyici ürünler sıvı kedi ödülleri doğal et kedi ödülleri kedi bisküvileri kedi ödülleri kedi tasması kedi süt tozu kedi vitaminleri yaşlı köpek maması tahılsız köpek maması acana kedi maması yavru kedi konservesi yetişkin kedi konservesi kısırlaştırılmış kedi konservesi light diyet köpek maması acana mama proplan yavru köpek maması proplan köpek maması proplan yavru kedi maması orijen yavru kedi maması nd yavru köpek maması nd yavru kedi maması royal canin köpek maması proplan mama acana yavru köpek maması orijen mama kedi maması royal canin yavru kedi maması royal canin kedi maması royal canin mama yaş kedi mamaları tahılsız kedi maması özel ırk kedi maması yetişkin kedi maması yaşlı kedi maması kısırlaştırılmış kedi maması

FETÖ’den yargılanan yazar Erdoğan ve Bahçeli’den özür diledi

Terör örgütü FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay ceza alan ve 2018’de şartlı tahliye edilen eski Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan FETÖ’nün bir terör örgütü olduğunu anladığında geç olduğunu söyledi, ‘incittiği’ insanlar arasındaki Erdoğan ve Bahçeli’den özür diledi ve helallik istedi .

FETÖ’den yargılanan yazar Erdoğan ve Bahçeli’den özür diledi
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 15:00

Milat Gazetesi yazarı Serdar Arseven Kapatılan Zaman gazetesinin yazarlarından Ahmet Turan Alkan’ın özrünü bugünkü köşe yazısına taşıdı.

Arseven’in yazısından ilgili kısım şöyle;

Ahmet Turan Alkan.

 

Kapatılan Zaman’ın akıcı üsluplu yazarıydı.

“Silahlı Terör Örgütü’ne üye olmaktan” ceza almıştı.

 

Yaklaşık 2 yıl tutuklu kaldıktan sonra, tahliye edildiğinde, “Ülkem adına artık daha ümitvârım” demişti.

Ve dahi “pişman olmadığını” söylemişti!..

Aradan geçen sürede “biraz daha mı düşündü”, ne yaptı…

Kişisel internet sitesinde “derin pişmanlıklarını” ifade ettiği bir yazı kaleme aldı.

“Özetini” paylaşmak isterim:

“Yazmayalı uzun zaman oldu; gerçi bu uzun beş yıl zarfında bazı uzun kalem tecrübelerim olmadı değil. Ta ilk gençlik yıllarından beri pekâlâ gayet güzel romanlar yazabileceğime dair naif hayaller besledim durdumsa bu hülyâyı kuvveden fiile geçiremedim. Neyse ki bu defa ikisi düpedüz romana benzer, biri otobiyografik unsurlar taşıyan üç taslağı tamamlamayı başarabildim.

Şu esnada Corona kısıtlamalarından fırsat buldukça marangozluk ve leziz kitap okumalarıyla hemhâlim.

Son beş yılda herkesle birlikte önemli olaylar yaşadım. Siyasi ve toplumsal büyük depremler geçirdim, etkilendim ve yeniden düşünmek için fırsatım oldu. Şimdi değişen ve değişmeyen şeyler hakkındaki bazı tesbitlerimi sizlerle bölüşmek istiyorum.

·         Gazete yazarlığı, zihni hayatımda süratli değişkenliğe yol açacak oynak ve güvenilmez bir zemin oldu. Yazı hayatımda bir angajmana girmemeye, ‘kendim gibi’ kalabilmeye emek verdim. Yazdıklarımın ‘gazete politikası’nı yansıtmaktan ziyade şahsi görüşlerimin ifadesi olmasına itina gösterdim. Bunu bir yere kadar başarabildimse de son derece sert, hızlı ve sivri köşeli politik gelişmelerden ne kadar yıprandığımı, savrulduğumu sonraları anladım.

HAYATIMIN EN BÜYÜK HATASI…

·         ‘Ülkü Ocakları Derneği’ndeki sıradan üyeliğim dışında üniversitedeki meslek hayatım ve yazarlığım müddetince herhangi bir kuruluşla resmi bağım olmadı. Yazdığım gazete ise resmen değilse bile ‘alenen’ bir cemaatin sözcüsü durumundaydı. Hayatımın en büyük hatası, cemaat angajmanlı bir gazetede fikren hür ve müstakil kalabileceğimi varsaymak olmuştur. Ben bunu başardığımı zannediyordum; dönüp ardıma baktım ki…

·         Kalemimi başka vâdilerde de işletebilir, hattâ çok daha iyi bir seçenek olmak bakımından hiç yazmayabilirdim de… Hatâm yazmayı seçmek oldu. Vaktiyle bana hatırşinaslık ve nezaket gösteren insanlara vefâ göstermeyi önemsiyordum. Bu vefa duygusunun, çok kritik bir eşikten sonra nasıl düpedüz ‘Saflık’ ve ‘Enayilik’ noktasına dönüştüğünü de öğrendim. Acı bir şeydi…

CEZASINI AĞIR ÖDEDİM, ÖDÜYORUM

·         Ve asıl mesele, asıl dramatik viraj. Ülkeyi ve toplumsal huzuru altüst eden fitne-fücur fırıldakları esnasında gazete yöneticilerinin birer ikişer yurtdışına ‘tüymeleri’ beni uyarmalıydı. İtiraf ederim ki uyanamadım. Gazete sayfalarında gayet demokrat ve liberal görünenlerin meğer gizli ajandaları, kağıt üzerindeki iş arkadaşlarımın meğer sahte yüzleri de varmış. Saflığın bu derecesi elbet karşılıksız bırakılamazdı ve bunun cezasını çok ağır ödedim, ödüyorum.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ’DEN ÖZÜR DİLEDİ

·         Yazıyla uğraşanlar bilir; şehvet-i kelâm diye bir budalalık türü vardır. Bir de ‘nükte yapma hırsı’. Yazarlık hayatımda bu iki benlik girdabına kapıldığım zamanlar, bu ‘şevkle’ incittiğim insanlar, zedelediğim şahsiyetler oldu ki bunlar meyanında Reisicumhurumuz ve sayın Devlet Bahçeli de var maalesef. Bunlar bir yazar için zihinde iyi tadlar bırakan şeyler değil; şimdi hatırladıkça hicab ediyor, kendilerinden helâllik diliyorum.

·         Fetö’nün bir terör örgütü olduğuna ancak, o mel’un 15 Temmuz darbesi’nden sonra görebildim ama çok geçti. Olup bitenlerin hemen ardında, kökü ve ucu Atlantik ötesine doğru uzanan, mahiyeti belirsiz, gölgeli insanlardan müteşekkil yarı mistik, alçak ve yılan gibi dessas bir örgüt vardı. Devletin içine yuvalanmış her seviyede binlerce bürokratın varlık sebebi darbeden sonra su yüzüne çıktı, komplo âşikâr oldu.

·         Fetö’nün en büyük fenalığı, yargı kararlarına da yansıdığı gibi, ne yaptığını gayet iyi bilen fesat yönetici ağabey ve imam takımı dışında binlerce mâsum ve samimi insanın hayatını karartması olmuştur. Bu insanların dramlarıyla her yüzyüze geldiğimde bu deniz anasını andıran paralel örgüte lânet okudum. Mahalli tabirle, ‘Allah karartılarını kaldırsın!’  diye ilenmekten nefsimi men edemedim.

·         Kendini bir ‘Sivil toplum hareketi’ diye takdim eden Fetö, tam aksine bütün kurum ve birimleriyle devleti sinsice ele geçirme hesabı yürüten ikiyüzlü ve tehlikeli bir örgüt. Kibirli, dünyaperest, çıkarcı, faydacı ve zalim bir şer şebekesi. Meşru devlet ve hükümet uzuvlarına karşı riyakâr tuzak tertipleyip, Türkiye’yi bazı dış güçlerin hesabına yeniden dizayn ederken suçüstü yakalandılar. Atlantik ötesinden kerâmet umanlar kötü yanılıyor. O cerbezesine güvenen ağlak adamın ve avânesinin artık bu topraklarda geleceği yok. Dış mihrakların pençesinde bir avuç gafil rehine durumundalar.

·         Zihnimde bir kekrelik; aldanmış, enayi yerine konulmuş olmanın verdiği acı bir tatsızlık ve derin bir hüzün. Örgütün güyâ beyin takımı ve prensleri batı ülkelerinde safâ sürerken, ülkesine güvenip evinde kalan bir avuç aldatılmış insan vicdan ızdırapları içinde. Pişmanlık mı? Evet! Özür mü? Elbette!

·         Peki, okuyucudan ve hasbetenlillah sevenlerimden de özür dileyebilecek miyim? Deneyeceğim: Özür dilerim ey okuyucu. Eğer hâlâ merak ediyorsanız, ara sıra buralarda olurum muhtemelen… Huz mâ safâ, dâ mâ keder demiş şair: Hoşuna gideni al, sevmediğini bırak gitsin.”

Milat

Pet Shop kedi yatakları köpek ayakkabıları kedi oyuncakları köpek kafesleri lazer kedi oyuncakları köpek tuvalet eğitim ürünleri açık kedi tuvaleti köpek yatakları kedi mama su kapları köpek kulübelesi kedi kumu küreği yavru köpek maması kedi seyahat ürünleri köpek kaka poşeti kedi tarak fırçaları frizbi köpek oyuncakları kedi tuvalet paspası köpek ağızlıkları kedi evi köpek sakinleştirici kapalı kedi tuvaleti köpek kapıları acana yavru kedi maması köpek künyeleri kedi kıyafetleri köpek zeka oyuncakları kedi kumu köpek ürünleri kedi eğitim ürünleri köpek tuvalet torbası kedi mama servisleri köpek boyun tasması bentonit kedi kumu köpek parfümleri proplan kedi maması orijen yavru köpek maması kedi kafesleri köpek tasmaları kurutulmuş kedi ödülleri nd farmina mama kedi zeka oyuncakları köpek oyuncakları metal kedi kapları köpek eğitim tasması yavru kedi bakım ürünleri köpek elizabeth yakalığı kedi ürünleri köpek bağlama kazığı yaşlı kedi konservesi kedi boyun tasması köpek mama su kapları kedi kumu torbası köpek seyahat örtüleri kedi taşıma çantaları köpek kıyafetleri kedi aksesuarları köpek diş sağlığı ürünleri kedi gögüs tasması köpek mama servisleri yavru kedi maması köpek ödülleri kedi macunu yetişkin köpek maması kedi sakinleştirici ürünler nd köpek maması kedi tırnak pati bakım ürünleri acana köpek maması kedi uzaklaştırıcı orijen köpek maması stick kedi ödülleri light diyet kedi maması royal canin yavru köpek maması kedi kapıları köpek maması kedi otlu oyuncaklar köpek taşıma çantaları silika kedi kumu yavru köpek konservesi kampanyalı kedi mamaları köpek süt tozu kedi şampuanları köpek uzaklaştırıcı kedi deri tüy bakımı ürünleri köpek tarak fırçaları kedi parfümü hazneli köpek kapları orijen kedi maması köpek gögüs tasması nd kedi maması köpek tuvalet çiş pedi