Baltalı dehşetin kan donduran kamera görüntüleri ortaya çıktı! « MedyaPress

22 Kasım 2020 - 01:25

Baltalı dehşetin kan donduran kamera görüntüleri ortaya çıktı!

İstanbul Avcılar’da dün yaşanan baltalı dehşetin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Park yeri nedeniyle çıktığı iddia edilen olayda, biri baltalı ikisi sopalı şahısların bir kişiye saldırdığı anlar kan dondurdu. Saldırganlardan birinin baltanın ters tarafıyla sert darbeler indirdiği kişinin yere düştüğü ve daha sonra da aynı şekilde baltalı kişinin sopalı diğer iki kişiyle araya giren başkasına da aynı şekilde toplu olarak saldırdıkları görüldü. Saldırganların hedefindeki çiftten kocanın durumunun ağır olduğu öğrenildi. Feci olayda gözaltına alınan 3 şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı

Baltalı dehşetin kan donduran kamera görüntüleri ortaya çıktı!
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 5:10

İstanbul’un Avcılar ilçesinde park tartışması nedeniyle çıktığı iddia edilen komşuların tartışmasındaki baltalı dehşetin kan donduran görüntüsü ortaya çıktı. Saldırıda baltayla yaralanan çiftten kocanın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, korkunç saldırı dün saat 13.00 sıralarında Yeşilkent Mahallesi Geçici 559. Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, M.Ç. (50) ve karısı A.Ç. aralarında daha önceden husumet olduğu öğrenilen komşuları ile park yeri meselesi yüzünden tartıştı. Kavgaya dönüşen olayda, biri baltalı ikisi sopalı 3 kişinin saldırısında, M.Ç ve karısı A.Ç. balta ve sopa darbesiyle yaralandı.

Yaralılar hastaneye kaldırılırken, kavgaya karıştığı tespit edilen 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheliler savcılıktaki sorgularının ardından da sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Olayla ilgili kan donduran güvenlik kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, biri baltalı ikisi sopalı 3 kişi tarafından darp edilen bir kişinin, aldığı sert balta ve sopa darbelerinin ardından yere düştüğü görüldü. Baltalı kişinin, M.Ç.’den önce eşine baltayla vurduğu yer alan görüntülerde daha sonra, şahsın araya girenlere de baltanın ters tarafıyla sert darbeler indirdiği görüntülere yansıdı.

DARP EDİLEN AİLE KONUŞTU

Avcılar’da park yeri bahanesiyle 3 kişi tarafından darp edilen Çakır ailesi konuştu. Bacaklarına baltanın tersiyle aldığı darbeler sebebiyle yürümekte zorluk çeken anne Asiye Çakır, 3 kişi tarafından baltayla dövüldüğü anları anlattı. Asiye Çakır, “Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şu an eşim yoğun bakımda.” dedi.

Avcılar Yeşilkent Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde park yerini bahane eden Mesut Özçelik, Cemal Özçelik ve Murat Özçelik, Çakır ailesiyle tartışmaya başlamış, tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle 3 şüpheli, anne Asiye Çakır, baba Mevlüt Çakır ve oğul Şerif Atakan Çakır’a balta ve sopalarla saldırmıştı. Aile yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

“BENİM İKİ BACAĞIMA DA BALTAYLA VURDU”

Bacaklarına baltanın tersiyle darbeler aldığını söyleyen 45 yaşındaki anne Asiye Çakır, “Arabamız onların sınırına geçtiği için enişteme küfür ederek ‘Nasıl buraya park edersiniz’ dediler. Eniştem de demiş ki ‘Neden küfür ediyorsun söyle çekelim’ demiş. Benim oğlum aşağıya arabayı çekmek için iniyor. O sırada küfür ediyorlar. Eşim ve biz de iniyoruz ondan sonra arabadan mı alıyor evden mi alıyor bilmiyorum. Balta ve sopalarla bize saldırıyorlar. Benim iki bacağıma da baltanın arka tarafıyla vuruyorlar. Ondan sonra yeniden eşime saldırıyorlar. Eşimin kafasına vuruyorlar kafası yarılıyor. Şuan eşim yoğun bakımda. Oğluma da saldırıyorlar. Her yerine vuruyorlar kafasına vuracakları an komşunun birisi gitmiş.” diye konuştu.

“HAZIRLIKLIYDILAR SOPALARI PAYLAŞTIRIYORLARDI”

Ailesine saldırı anını anlatan 18 yaşındaki Aleyna Çakır, “O sırada eniştem dışarıdaydı. Enişteme söylediler eniştem de ‘Ben haber veriyim çeksinler’ dedi. Çeksinler demeye kalmadı ki bir anda küfür edip üzerine yürümeye başladılar. Ben balkondan tamam çekeceğiz dedim. Ondan sonra babama söyledim babam camdan bakıyordu. Babam da indi ama kavga için değil konuşmak için. İndiğinde zaten onlar hazırlıklıydı. Binalarında her türden her şey var. Bir anda üzerimize yürümeye başladılar. Zaten Mesut Özçelik, abilerine sopaları paylaştırıyor. İlk Cemal Özçelik anneme saldırdı. Annemin bacaklarına vururken bana da saldıracak ama ben kendimi geri çekiyorum. Babam başına aldığı balta darbesiyle yüzüstü yere yıkıldı.” diye konuştu.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Öte yandan aileye baltayla saldıran 3 şüphelinin “kasten yaralama” suçundan mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.