ALES 2 ne zaman yapılacak, tarih açıklandı mı? Gözler ÖSYM’de! ALES 2 sınav günü… « MedyaPress

16 Mayıs 2022 - 19:25

ALES 2 ne zaman yapılacak, tarih açıklandı mı? Gözler ÖSYM’de! ALES 2 sınav günü…

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre önce ertelendiği duyurulan ALES 2 ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sınava katılım gösterecek adaylar, ALES/2 ne zaman yapılacak, tarih açıklandı mı sorusunun cevaplarını arıyor. Konuyla ilgili olarak gözler ÖSYM’de…

ALES 2 ne zaman yapılacak, tarih açıklandı mı? Gözler ÖSYM’de! ALES 2 sınav günü…
Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 21:59

ALES 2 ne zaman yapılacak? Sorusu ertelenen ÖSYM sınavları sonrası merak ediliyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında tarihi ertelenen ALES/2 ile ilgili sınava katılacak adaylar ALES/2 ne zaman yapılacak, yeni tarih açıklandı mı sorularının cevaplarını arıyor. Peki ÖSYM ALES/2 tarihini açıkladı mı? İşte detaylar…

ÖSYM ALES SINAVI ERTELENDİ Mİ?

ÖSYM, ALES sınavının ertelendiğini şu açıklama ile duyurdu: “Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.”

ALES/2 NE ZAMAN YAPILACAK?

Koronavirüs salgınını önleme tedbirleri neticesinde ertelenen ÖSYM sınavlarının yeni tarihi hakkında bir bilgi yok. Konuya dair tarih bilgisi ya da farklı ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.