50-54 yaş grubunun aşılanması başladı « MedyaPress

19 Haziran 2021 - 19:43

50-54 yaş grubunun aşılanması başladı

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen aşılama programında sırası gelen 50-54 yaş grubu bireylerin aşılanması başladı.

50-54 yaş grubunun aşılanması başladı
Son Güncelleme :

02 Haziran 2021 - 9:07

50 yaş ve üzerindekilerin aşılanmasıyla Aşılama Takvimi’nde ikinci aşama tamamlanacak. Ardından üçüncü aşamanın ilk basamağını oluşturan 40-49 yaş grubundakiler, sonrasında da ikinci basamaktaki 18-29 yaş grubu aşılanacak. Aşı takvimi kapsamında dördüncü ve son aşamada ise sırası geldiği halde aşı olmayanlar aşılanacak.

Atılım Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan 53 yaşındaki Füsun Terzioğlu şu ana kadar Kovid-19’a karşı kendini koruyabildiğini ancak her zaman tedirginlik yaşadığını belirterek, “Aşımın ilk dozunu oldum, daha rahatladım. İnşallah ikinci dozu da olduktan sonra daha güvenli olacağım” diye konuştu. Aşı yaptıranlardan Mehmet Ali Uslu da, “Kendi güvenlik önlemlerimizi alsak da maskemizi çıkarmasak da aşı yapıldığı için güven geldi. İnşallah eşim ve çocuklarım da aşı olur ve sıkıntı kalmaz” dedi.

Evde bakım yardımı alanlar aşılanıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kovid-19’la mücadele kapsamında evde bakım yardımından faydalanan 500 binin üzerindeki engelli kişi ve onların bakımını sağlayan yakınlarının aşılanmasına kademeli olarak başlanacağını açıkladı.