YAPIMI UZAYDAN KARE KARE GÖRÜNTÜLENDİ! « MedyaPress

21 Haziran 2021 - 08:23

YAPIMI UZAYDAN KARE KARE GÖRÜNTÜLENDİ!

Çin, Güney Çin Denizinin üzerindeki mercan kayalıklarına kum pompalayıp, beton dökerek bölgede yedi adaların yapımı uzaydan böyle görüntülendi.

Son Güncelleme :

02 Ekim 2016 - 17:04

1

Çin, Güney Çin Denizinin üzerindeki mercan kayalıklarına kum pompalayıp, beton dökerek bölgede yedi adaların yapımı uzaydan böyle görüntülendi.

2

Bu bölgede sınırlar konusunda devletlerarası büyük gerilim yaşanırken Çin'in 'yapay ada' ile sınırlarını genişletmesi civar ülkelerin dikkatini çekiyor.

3

Çinli yetkililer, denizin tabanından alınan tortuların mercanlara dökülmesiyle yapılan adaları tamamlaması kare kare böyle görüntülendi.

4

Çin, adalara; limanlar, askeri binalar ve uçak savar inşa ederken, genişlettiği adalarla şuana kadar sınırını 500 mil aştı.

5

Adaların büyük askeri birlikler için uygun olmadığı ancak bölgenin hava ulaşımı ve deniz petrolleri açısından bir hayli kullanışlı olduğu ifade ediliyor.

6

Adaları genişletmeye devam eden Çin'in yeni yapılara neler inşa edeceği ise bilinmiyor.

7

8

9

10

11

BURASI ÇİN'DE BİR SÜPER MARKET! Canlı halde satılan kurbağa ve kaplumbağa

12

Timsah eti

13

Farklı hayvanlara ait karışık et parçaları

14

Portakal suyu ile satılan mısır yağı

15

Daha büyük kurbağalar

16

Ucuz kaburga kafesleri

17

Toplu halde satılan açık pirinç

18

Kurutulmuş sürüngen eti parçaları

19

Boğa penisi

20

Çanta benzeri kutuda satılan ilginç içecekler

21

Domuz yüzü parçaları

22

Çin'de çatal kaşık yerine geçen Chopsticks

23

Kurutulmuş ördek eti

24

Sığır eti parçaları böyle satılıyor

25

Antibakteriyel erkek iç çamaşırı

26

Biftek suyu - Peynirli hamburger suyu - Pekin ördeği suyu

27

Kurbağa turşusu

28

Köpekbalığı eti

29

At sütü

30

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDEKİ İĞRENÇ MANZARA! Evinize alacağınız meyve ve sebzelerin ne şekilde saklandığını biliyor musunuz?

31

İngiltere'de bir alışveriş merkezinde çekilen bu görüntüler mide bulandırdı.

32

Bu görüntüler ,alışveriş merkezi çalışanlarının taze ve temiz tutulması gereken ürünlerle ilgilenmemesi üzerine servis edildi.

33

Tarihi geçmiş et ürünleri, bozulmak üzere olan sandviçler gibi pek çok ürünü raftan almayan çalışanlar insan sağlığını tehlikeye atıyor.

34

Üstelik medeniyetin göbeğindeki bu alışveriş merkezi hala tüm çalışanlarıyla birlikte ürün satmaya devam ediyor!

35

İşte mide bulandıran alışveriş merkezinden kareler...

36

37

38

39

Yapay yoğurt! "Süt ürünleri üreten firmada yapay koruyucuyla yoğurtların ömrü bir ay kadar uzatılıyordu. Bir ay sonra iade gelen yoğurtların küflü kısmının sıyrılarak kalan kısım lokantalara ucuza satılıyordu.

40

Denetime gelenlerin içinde gıda mühendisi yoktu. Çuval çuval katkı maddesini süt tozu zannediyorlardı."

41

Vişne değil katkılı havuç suyu "Staj yaptığım yer birçok büyük firmaya meyve suyu konsantresi yapıp gönderiyor. Kara havuç suyuna vişne aroması katarak vişne suyu olarak etiketliyorlar.Piyasadaki çoğu vişne suyunun içeriği kara havuç suyu+aroma+boya

42

Fast Food zehir yuvasıymış! Stadyumda Sosisli! Stadyumun olmazsa olmazlarından sosisli her zaman temiz yerlerde üretilmiyor.

43

Çalışanlar Kötü şartlarda pişirilen ve uzun süre pişirme suyunun içinde kaldığını ifade ediyor. Bundan daha kötü olan durum ise; suyun içinde bekletilen ve satılmayan sosislerin yeniden buzdolabına koyularak, ertesi gün satılması!

44

McDonalds Kahvesi Uzun zaman boyunca Mc Donalds'ta çalışan kişiler McCafe Makinesi'nin temizliğinin tahmin edeceğinizden daha da kötü olduğunu ifade ediyorlar. Makinenin içindeki tüpler ve diğer parçalar oldukça pis tutuluyor.

45

McDonalds Tavukları Bir McDonalds çalışanının açıklamasına göre McNuggets'lar bilindiği gibi taze tutulmuyor! Buzluktan gün içinde çıkarılan ve çıkarıldığı gibi kızartılması gereken bu yiyecekler uzun zaman dışarıda kaldıktan sonra kızartılıyor.

46

Taco Bell Et ve Fasülyeleri Bir Taco Bell çalışanı fasülye ve et içeren yiyeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini söyledi. Zararlı maddelerle karıştırılan fasülye ve biftek saç jölesi kıvamını aldıktan sonra kızartılıyor.

47

Wendy Restoranı'nın Chili Sosu! Bir çalışansa hamburger ve ızgara ette kullanılan chili sosunun hazırlanışı sırasında hızlı olmak için, biber, fasülye ve su dolu bir kapta etlerle karıştırılarak bakteri oluşturduğunu ifade etti.

48

Starbucks'ın sırrı! Starbucks'ta çalışan bir elemansa en çok tercih edilen kahvelerin içindeki karışımların bazılarının ne olduğunu bilmediklerini ifade ettiler.

49

KFC'nin Barbekü Sandviçi KFC restoranında çalışan bir elemansa asla Barbekü soslu sandviç yenmemesi gerektiğini ifade etti. Eleman bayat tutulan tavukların günlerce bekletildikten sonra kızartıldığını ifade etti.

50

Yumurtalı Hamburger Çoğu yerde bulunan bir yiyecek olan yumurtalı hamburgerin içindeki yumurtaların kızartıldıktan sonra saatlerce bekletildiğini ifade eden bu tip restoranlarda çalışan elemanlar, sipariş gelince yumurtaların ısıtıldığını söyledi.

51

Dunkin'Donuts kabusu Çoğu insanın favori yiyeceğinin taze olmadığı ortaya çıktı. Bu kurumda uzun süre boyunca çalışan elemanlar; donutların dondurulmuş olduğunu ve sipariş geldiğinde ısıtıldığını ifade ediyor.

52

Sinema keyfi patlamış mısır! Sinemanın vazgeçilmezi patlamış mısır satan yerde çalışanlar mısırların o kadar da taze olmadığını ifade etti. Sabah erken saatlerde yapılan mısırların sıcak kalmalarını sağlayan bir makinede bekletildiklerini ifade etti.

53

Restoranda limondan uzak durun Bir restoran çalışanı ise genelde restoranların mutfağında tutulan limonların her bakteriyi aldığını ve bekletilen limonların müşterilerin içeceeklerine atıldığını söyledi.

54

Sonic'in Tavuk Sandviçi Bu restoranda kullanılan tavukların taze olmadığını ifade eden uzmanlar, tavukların tamamen bayat olarak servis edildiğini ifade etti.

55

Taze Sanılan Kek ve Pastalar Dondurulmuş Panera Pasta restoranında çalışan bir kişi ise bu restoranda taze pişirilmiş sanılan ekmek, kek vb ürünlerin tamamiyle dondurulmuş olduğunu ifade etti.

56

Chipolte böreği Çalışanlaru çok tercih edilen bu yiyeceğin içinde kullanılan malzemelerin bayat ve sağlıksız ortamda pişirildiğini söylediler.

57

Slurpee Makineleri pis! Uzun yıllar boyunca burada çalışan kişiler, bu ürünün olduğu makinenin yıkanmadığını ve uygun koşullarda kullanılmadığını ifade ediyor.

58

Fast Food Salataları Fast food restoranlarında kullanılan salata malzemelerinin taze olmadığını söyleyen çalışanlar üzerinde kullanılan soslar dahil olmak üzere dondurulmuş olduğunu ifade etti.

59

Ton Balığı Gözü (Japonya-Çin)

60

Canlı Balık (Çin)

61

Kurutulmuş Kertenkele (Japonya)

62

Balık Kafası Turşusu (Asya)

63

Çiğ Ringa Balığı (Hollanda)

64

Çiğ Ahtapot (Çin)

65

Çürük Soya fasülyesi (Asya)

66

Büyük Su Böceği (Tayvan)

67

Çiğ Balina Eti (Japonya)

68

Beyaz Karınca Yumurtası (Bangkok)

69

Kara Böcek ve Akrepler (Çin)

70

Böcekler ( Chicago, Amerika)

71

Kurtçuk Peyniri ( Sardinia,İtalya)

72

Tavuk Kıkırdağı (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

73

Domuz Yağı (Güney Afrika)

74

Morina Balığı Spermi (Asya’nın Değişik Bölgeleri)

75

Timsah (Çin)

76

At Ayağı (Çin)