MedyaPress

The Jerusalem Post: Erdoğan’dan önce Türkler en iyi müşterimizdi!

İsrail merkezli yayın yapan The Jerusalem Post, Yossi Melman imzalı bir makale yayınladı. Makalede, “40 yıl boyunca Türkiye ve İsrail yakın müttefikti. Türk ordusu, İsrail’den silah satın alan önemli bir müşteriydi. Fakat bu askeri işbirliği, Erdoğan’ın başbakan olmasıyla sonlandı” sözlerine yer verildi.

The Jerusalem Post: Erdoğan’dan önce Türkler en iyi müşterimizdi!
7
Eklenme: 03 Ağustos 2019-12:08 | Güncelleme: 04 Ağustos 2019-08:53

The Jerusalem Post’ta yayınlanan makalede Türkiye’nin S-400 alımı ve Rusya ile gelişen ilişkilerinin İsrail tarafından endişe ile karşılandığına yer verildi.

Yossi Melman, İsrail’in Türkiye ile Rusya arasındaki alışverişten alması gereken dersler olduğuna dikkat çekerek, “Bunlardan birincisi Türkiye’ye güvenemeyeceği. İkincisi ise ABD başkanının dış politikasının parçalandığıdır. Dünya artık Trump’ı ciddiye almıyor, ondan korkmuyor” dedi.

“ERDOĞAN TEHDİTLERE MEYDAN OKUDU”

Erdoğan’ın NATO ve ABD’den gelen tehditlere meydan okuyarak Putin ile ikili ilişkilerini geliştirdiğine değinen Melman, Türkiye ile İsrail ilişkilerine de değindi.

Melman makalesinde, “İsrail 10 yıldan beri Türkiye’yi düşman olarak biliyor, bundan önceki 40 yıl müttefiktiler. Türk ordusu, İsrail için önemli bir müşteriydi” sözlerine yer verdi.

“ERDOĞAN BAŞBAKAN SEÇİLDİKTEN SONRA BİTTİ”

“Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin Erdoğan’ın başbakanlığı ile sona erdi. Müslüman Kardeşler’in Filistin şubesi olan Hamas’ı desteklemek için acele etti” ifadelerini kullanan Melman, “Rusya ile aralarındaki mevcut ilişki, İsrail’in geleceği açısından kaygı verici. Trump’ın ise vizyonlu ve düzenli bir stratejisi yok” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.