Rusya Devlet Başkanı Putin: Ortak amaç, Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir « MedyaPress

22 Mayıs 2022 - 23:51

Rusya Devlet Başkanı Putin: Ortak amaç, Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Mayıs Zafer Günü’nün 77. yıldönümü kapsamında eski Sovyetler Birliği liderlerine gönderdiği mesajda, “Bugün ortak amaç, farklı ülkelerden insanlara çok acı getiren Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin: Ortak amaç, Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir
Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 17:55

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 9 Mayıs Zafer Günü’nün 77’nci yıl dönümü kapsamında eski Sovyetler Birliği ülkelerinin liderlerine mesaj gönderdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, “Bugün ortak amaç, farklı ülkelerden insanlara çok acı getiren Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir” dedi.

Putin, eski Sovyetler Birliği ülkeleri liderlerine yolladığı Zafer Günü mesajında, “Bugün ortak amaç, farklı ülkelerden insanlara çok acı getiren Nazizm’in yeniden doğuşunu engellemektir. Savaş yıllarında yaşananlar, ortak manevi değerler ve kardeşlik dostluk gelenekleri hakkındaki gerçeği korumak ve gelecek nesillere aktarmak gerekir” ifadelerini kullandı.

Putin, bağımsızlıklarını tanıdığı Donetsk ve Luhansk Cumhuriyeti liderlerine seslenerek, “Bugün askerlerimiz, ataları gibi, anavatanlarını Nazilerden kurtarmak için omuz omuza savaşıyorlar. 1945’te olduğu gibi, zafer bizim olacak” dedi.