BioNTech’in kurucusu Uğur Şahin’den korkutan açıklama: 10 sene daha aramızda olacak « MedyaPress

23 Ocak 2021 - 15:17

BioNTech’in kurucusu Uğur Şahin’den korkutan açıklama: 10 sene daha aramızda olacak

BioNTech CEO’su Prof. Uğur Şahin, Kovid-19 virüsünün 10 yıl boyunca daha bizimle olacağını söyleyerek, yeni salgınlara hazırlıklı olma çağrısı yaptı. Şahin ayrıca, yeni normale alışmamız gerektiğini söyledi ve yaz sonunu işaret etti. Bu kış mevsimi için umutlu konuşmayan Türk bilim insanı, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

BioNTech’in kurucusu Uğur Şahin’den korkutan açıklama: 10 sene daha aramızda olacak
Son Güncelleme :

28 Aralık 2020 - 17:18

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısı ile dünyada adından çokça söz ettiren BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin, hafta sonu sanal ortamda katıldığı bir toplantıda pandeminin gidişatı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

“KOVİD-19 10 SENE DAHA ARAMIZDA OLACAK”

Kovid-19 virüsünün 10 yıl boyunca daha bizimle olacağını söyleyen Şahin, “Dünya ne zaman normale döner?” sorusuna, “Yeni bir ‘normal’ tanımına ihtiyacımız var. Virüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak. Orada olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

DAHA NORMAL BİR HAYAT İÇİN “YAZ SONUNU” İŞARET ETTİ

Salgında zaman zaman yükselmelerin olabileceğini aktaran Şahin, bulunan aşılar sebebiyle yaz sonunda daha normal bir hayata geçilebileceğini söyledi. Şahin bu kış mevsimi için umutlu konuşmazken, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.