SON DAKİKA

ABD’yi tehdit etti! Benim gibi bir düşmanla karşılaşmadınız

John McAfee’in yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Washington yönetiminin yolsuzluklarını kanıtlayan çok sayıda belgeyi elinde bulundurduğunu iddia eden McAfee, tutuklandığımda veya ortadan kaybolduğum takdirde, bu belgeleri sızdırmakla tehdit etti.

Bu haber 12 Haziran 2019 - 12:03 'de eklendi ve 1 kez görüntülendi.

İlk ticari antivürüs yazılımının kurucusu ve kripto para sektörünün ”çılgın” ismi olarak bilinen John McAfee’in Twitter hesabından yaptığı açıklama, gündeme bomba gibi düştü.

“BELGELERİ SIZDIRACAĞIM”

Pazar günü başlattığı Tweet dizisinde yozlaşmış yetkilileri ve CIA ajanlarını ifşa etme sözü veren McAfee, vergiler yüzünden taciz edilmeye devam edilirse yolsuzlukları kanıtlayan çok sayıda belgeyi sızdırılacağını ileri sürdü.

Hükümetin yolsuzlukları ile ilgili dosyaları topladığını iddia eden McAfee, ”Tutuklandığımda veya ortadan kaybolduğumda 31 terabayttan fazla veriyi yayınlayacağım.” dedi. McAfee, blöf yapmadığını göstermek için de yolsuzluğa adı karışmış iki yetkili ve bir CIA ajanının adını da paylaştı.

“DAHA ÖNCE BENİM GİBİ DÜŞMANLA KARŞILAŞMADINIZ”

ABD hükümetini gömeceğini söyleyen McAfe, ”ABD Hükümeti daha önce benim gibi bir düşmanla hiç karşılaşmadı ve artık bu saldırıya maruz kalmayacağım” dedi.

Daha önce cinayetten suçlanan McAfee, Florida mahkemesinin mart ayındaki ”25 milyon dolarlık hatalı ölüm” davasında suçlu bulundu. McAfee Komşusunun tuttuğu bir kiralık katil tarafından öldürüldüğü iddialarını reddetti.

Vergi ödemediği suçlamasından kaçan McAfee, Karayipler’de adını ”özgürlük teknesi” koyduğu bir yatta yaşıyor. Sürgündeki McAfee ocak ayında başkanlığa aday olduğunu da açıklamıştı.