ABD’de meydana gelen olaylar FETÖ’cüleri üzdü « MedyaPress

22 Mayıs 2022 - 22:45

ABD’de meydana gelen olaylar FETÖ’cüleri üzdü

ABD’de Trump yanlılarının protestoları, darbe girişimine dönüştü. Kongre binasını basıp talan eden Trump destekçileri, Hollywood filmlerine konu olarak olayların yaşanmasına neden olurken, ABD’nin bu unutulmaz günü Biden yanlıları kadar FETÖ’cüleri de üzdü. Enes Kanter, Emre Uslu, Said Sefa ve Turan Altuner sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yaptı.

ABD’de meydana gelen olaylar FETÖ’cüleri üzdü
Son Güncelleme :

07 Ocak 2021 - 12:11

ABD’de meydana gelen olaylar tüm dünya tarafından endişeyle takip edilirken, Trump yanlılarının eylemleri FETÖ’cüleri üzdü. Kongre binasını basarak darbe girişimi gerçekleştiren göstericilere yönelik sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapan FETÖ’cüler Trump aleyhinde tweetler attı. 

FETÖ’cüler her fırsatta düşmanlık yaptıkları Türkiye’yi de tweetlerine eklemeyi ihmal etmediler.

ALAY ETMEYE KALKTI

Kendini FETÖ elebaşının manevi oğlu olarak tanıtan Enes Kanter, Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı “endişeliyiz” mesajıyla yaptığı itidal çağrısına tepki gösterip alay etmeye kalktı. Terör örgütü üyesi Kanter Türkiye’de “diktatörlük” olduğunu öne sürerek, Dışişleri Bakanlığı’nın tepkisini “Dünyanın sonu geliyor.” ifadesiyle küçümsemeye çalıştı.

FETÖ’cü Kanter’in bu paylaşımına sosyal medyadaki Türk kullanıcılar sert tepki gösterdi ve Kanter’in hain olduğunu vurguladılar.

FETÖ ÜYELERİ ÜZGÜN

ABD’de meydana gelen olaylar, FETÖ’cüleri üzüntü ve kızgınlığı bir arada yaşadıkları duygulara sevk etti. Aralarında Said Sefa ve Turan Altuner gibi terör örgütü mensuplarının da bulunduğu bir grup FETÖ’cü sosyal medya hesaplarından Trump’a ve yaşanan olaylara eleştiriler içeren mesajlar yayınladı.