Türker İnanoğlu kimdir? Belini kıran Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu nasıl? « MedyaPress

22 Eylül 2021 - 02:37

Türker İnanoğlu kimdir? Belini kıran Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu nasıl?

Türker İnanoğlu tatil için gittiği Bodrum’da talihsiz bir kaza sonucu belini kırdı. Usta yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu yaşanan olayın ardından Bodrum’dan İstanbul’a getirildi. Peki Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu nasıl?

Son Güncelleme :

21 Haziran 2018 - 11:14

Türker İnanoğlu kimdir? Belini kıran Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu nasıl?

Usta yapımcı ve yönetmen Türker İnanoğlu tatilini geçirmek için gittiği Bodrum’da geçirdiği talihsiz kaza sonucunda belini kırdı. Bodrum’dan İstanbul’a getirilen usta yönetmen Türker İnanoğlu sabah saatlerinde hastaden taburcu edildiği duyuruldu. Peki Türker İnanoğlu’nun sağlık durumu nasıl?

TÜRKER İNANOĞLU BEL KEMİĞİNİ KIRDI?

Yeşilçam’ın efsanevi filmlerinde imzası olan Türker İnanoğlu, yaz tatilini geçirmek için gittiği Bodrum’da üzücü bir olay yaşadı. İnanoğlu, evinin merdivenlerinden inerken dengesini kaybederek bel kemiğini kırdı. Yaşanan bu üzücü olay sonrası Türker İnanoğlu, Bodrum’dan İstanbul’a getirilerek tedavi altına alındı.

TÜRKER İNANOĞLU KİMDİR?

Türker İnanoğlu 18 Mayıs 1936’da Safranbolu’da dünyaya gelir. Babası Abdülhamit’in huzur hocası Mustafa Lütfi Efendi’nin oğlu Dr. Hakkı Nevin, annesi Safranbolu eşrafından Çizmecioğlu ailesinin kızı Nazmiye Hanım’dır.

Türker İnanoğlu’ndan sonra aileye Sezer ve Berker ikizleri katılır, ama Sezer 3 aylıkken vefat eder. Türker İnanoğlu’nun yaşamının ilk 15 yılı Safranbolu ile İstanbul arasında geçer. Okul ve ilk gençlik yıllarında İnanoğlu’nun en büyük tutkularından biri futbol ve sinemadır.

Futbolculuk yönünü okul takımlarında ve semt kulüplerinde sürdüren İnanoğlu, lise eğitimi sonrasında devam ettiği Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi grafik bölümündeki yüksek öğrenimini tamamlamadan çok sevdiği sinema mesleğine geçer.

Ö. Lütfi Akad ve Nişan Hançer’e 9 filmde asistanlık yapar. 1959 yılında “Senden Ayrı Yaşayamam” adlı filmle yönetmenliğe başlar. Yeşilçam’da çeşitli yapımcılara 10 adet film çektikten sonra 1960’ta kendi şirketi Erler Film’i kurar ve Erler Film bünyesinde bugüne dek 200’ün üzerinde siyah-beyaz ve renkli film çeker. Bunlardan 21 adedi Yunanistan, İtalya, İran ve Hong Kong’la yapılan ortak yapımlardır.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.